jahody

Sazenice jahod - inovativní metody pěstování staré ovocné rostliny

Sazenice jahodníku jsou velmi oblíbenou ovocnou rostlinou, která se obvykle používá na zavařování. Tato starobylá rostlina pochází z Řecka a její obliba v průběhu času rostla a měnila se. Dnes se vy přečtěte si více »

MALINY

Pěstování malin - jak se to dělá?

Ostružiny a - dvě ovoce s podobnými vlastnostmi, které se velmi často označují jako lesní plody, jsou v Polsku velmi oblíbené. Pokud jde o ostružiny, mluvíme především o lesních plodech rostoucích v přečtěte si více »

 

Pěstování malin - jak se to dělá?

Ostružiny a https://moravske-sady.cZ/cs_CZ/c/Maliny-a-ostruziny/34 MALINY - dvě ovoce s podobnými vlastnostmi, které se velmi často označují jako lesní plody, jsou v Polsku velmi oblíbené. Pokud jde o ostružiny, mluvíme především o lesních plodech rostoucích ve volné přírodě. Pokud však jde o maliny, jedná se o rostlinu, která se v Polsku pěstuje ve velkém měřítku. Vyplatí se také rozhodnout se pro jeho domácí pěstování. Za malinami nestojí jen výjimečná chuť plodů, ale také vynikající zdravotní vlastnosti, které tato rostlina má. Už jen z tohoto důvodu stojí za to se jím zabývat a rozhodnout se ho pěstovat. V malinách je obsažena značná dávka vitaminu C a složky, které jsou známé jako přírodní antibiotika. Zdravotní hodnota malin je tak obrovská. Vyvstává však otázka, jak se starat o jeho pěstování, a o tom bude pojednáno níže.

Poznejte maliny, než je začnete pěstovat

Pokud se někdo rozhodne pěstovat maliny, měl by se s touto rostlinou seznámit, pochopit, jak se malinový keř chová a jak by měl být udržován, aby poskytoval co nejchutnější a nejcennější plody. Přitom je třeba mít na paměti, že sazenice malin se vyrábějí v různých odrůdách a mohou plodit od léta do podzimu.

Pěstování malin příprava půdy a stanoviště

Při výběru sazenic malin, ať už se rozhodnete pro jakoukoli odrůdu, můžete počítat s tím, že úroda nebude nijak zvlášť náročná. Následující rady jsou dostačující k tomu, abyste mohli maliny dobře pěstovat.

Příprava substrátu

Malinám se nejlépe daří na lehkém a propustném substrátu, který by měl být vlhký, ale bez stojaté vody. Na písku se jim nedaří a půdní reakce by měla být blízká neutrální s mírným příklonem ke kyselé půdě s pH 6,5. Půdu je vhodné přihnojovat kompostem, protože to keřům pomůže rychleji se uchytit.

Pěstební místo

Při přípravě místa pro pěstování je vhodné zvolit slunné místo chráněné před větrem. Keře snesou dočasný stín, ale nejlepší je, když mají dostatek slunce. Nebezpečný pro ně bude mráz, zejména v době nasazování poupat. Je dobré vybírat místa v blízkosti plotů nebo řad, aby keře měly oporu. Mezi řízky nechte asi 50 cm rozestupy, protože keře se šíří.

Pěstební péče

Pěstební péče nezabere mnoho času, pokud je rostlina vysazena na jaře, pak v létě je třeba pamatovat na zalévání, protože teplo vede k přemokření. Zároveň však nesmíte zalévat příliš, je lepší zalévat pravidelně, ale v menším množství. Můžete vsadit na mulčování kůrou, která chrání před plevelem. Po výsadbě lze rostlinu také seříznout, aby lépe zakořenila.

Výběr řízků ze spolehlivého zdroje

V případě malin se cena sazenice může pohybovat od několika do několika zlotých. Pokud si vyberete spolehlivý zdroj, jako je tomu v případě, můžete se spolehnout na rozmanité řízky a vynikající kvalitu, takže by pěstování nemělo být problémem.

Související články